ISO 9001:2008 - JAS-ANZ - IAF Türkçe English
 
HAKKIMIZDA


 
2 Adam Yazılım Eğt. Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti.

2 Adam Yazılım, Teknoloji ve Danışmanlık şirketi 1996 yılında KKTC'de Yerel ve Genel Seçimleri bilgisayar ortamında değerlendirme sistemini kurarak teknoloji dünyasına adım attı. KKTC’nin 1996-2008 Bütün seçimlerinin uygulayıcısıdırlar.  

27 Ağustos 2001 Yılında  " ICANN "'inde onayladığı, Dünyanın ilk Türkçe URL (i-dns) çalıştıran ve Bu çalışmayla"2001 Yılı Akademik ve Bilimsel Alanda Üstün Başarı Ödülü" almışlardır.

1997-2008 yıllarında, Yakın Doğu Üniversitesi Bilgi Teknolojileri yönetimi  2 Adam tarafından yürütüldü.

2002-2008 yılları arasında yoğun Ar-Ge çalışmaları yürüterek yeni teknolojileri hayatımıza kazandırdı. Canlı kamera görüntüsü üzerinde insan yüzü tanıma, Kendi linkini kendi bulan ve internette kendi başına gezebilen yazılım, Data büyüklüğü bağımsız 0.06 ms arama hızında Arama motoru ve Resim sorgusu ile resim arama motoru, Network Güvenliği ve Analizi uygulamaları  2 Adam tarafından yazıldı.

2009 yılında Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik cihazını da yine şirketimiz yaptı.

2010 yılında 2 Adam Yazılım, TÜBİTAK tarafından desteklendi.

2011 yılında ise Tokyo Teknoloji Enstitüsü'nde bulunan HASEGAWA LAB ile partnerlik anlaşması imzaladı. Aynı yıl SONY'nin lisanslı yazılım geliştiriciliği ünvanını aldı. 2 Adam Yazılım 2011 yılı itibarı ile 2 Adam Oyun Stüdyosu'nu açarak çalışmalarına başladı.

2011 yılında ise İsveç'li Kvaser firması ile de CanBUS teknolojilerinde partnerlik anlaşması imzalandı. Aynı yıl JBBrother Co. Pakistanlı şirketle de yazılım danışmalığı konusunda hizmet vermek üzere partner olundu.

2012 yılında ülkemiz teknolojisi için son derece önemli Ar-Ge çalışmaları yürütüldü. Temsa Global tarafından üretilen yerli otobüslerin Araç Kontrol Yazılımları (Araç Bilgisayarı) ve donanımları yurtdışından bağımsız, Türkiye'de ve "2 Adam Yazılım ve Teknoloji" tarafından yazılmaya ve üretilmeye başlandı.

Internet tabanlı database yönetimi üzerine kurulan 2 Adam Yazılım, Fabrikalar ve üst düzey meslek gruplarının yazılım, teknik danışmanlık ve Ar-Ge ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile Türkiye'de faaliyet göstermektedir. 

Not: Yukarıdaki açıklamalar Gizlilik anlaşması imzaladığımız Ar-Ge çalışmalarını kapsamamaktadır. Saygılarımızla, 2Adam.
 

2 Adam Yazılım, Bilgisayar Yüksek Mühendisleri Osman Tekin ve O. Taha Cananer tarafından kurulmuştur.
© 2 Adam Yazılım | bilgi@2adam.com.tr | (322) 453 43 43 | Adana, Türkiye